27. listopada slavili smo kraljicu voća – jabuku!
Istraživali smo je svim osjetilima – gledali, mirisali, kušali i dodirivali različite vrste jabuka.
Bojali smo, crtali i modelirali jabuke, pekli ukusne kolače od jabuka, uživali u zdravim zalogajima i učili zašto je jabuka simbol zdravlja i vitalnosti!
Dan je bio pun boja, mirisa, smijeha i znatiželje!
Učenička zadruga Petica i njezina sekcija Prijatelji cvijeća obilježile su 27. listopada Dan jabuka kroz edukativnu i praktičnu aktivnost. Članovi sekcije organizirali su akciju podučavanja ostalih učenika škole o važnosti voćarstva i očuvanja prirode.
Glavni dio aktivnosti bio je usmjeren na praktičnu edukaciju o sadnji voćaka. Iskusniji zadrugari demonstrirali su svojim kolegama pravilan postupak sadnje, objasnili važnost odabira sadnica te njegu koju mlada voćka zahtijeva u prvim godinama rasta.
Zahvaljujemo svim sudionicima na trudu i zalaganju, a posebno članovima sekcije Prijatelji cvijeća čije su vrijedne ruke i znanje omogućili da naša škola postane bogatija za nove nasade. Ovakvim darovima prirodi i zajednici mladi zadrugari pokazuju odgovornost i ljubav prema okolišu.
Hvala svima koji su sudjelovali u ovoj hvalevrijednoj akciji i doprinijeli širenju znanja o održivom razvoju.
Učenička zadruga Petica



