U našem Centru svi učimo – svatko na svoj način.
U našem Centru su Franka, Patricia, Dora, Antonio, Petar, Matea, Leon i Jan.
Oni dolaze učiti, igrati se i biti zajedno.
Neki govore puno.
Neki govore malo.
Neki koriste slike, pokrete ili pogled.
To je u redu.
Ponekad netko može vikati.
Ponekad netko može plakati.
Ponekad netko želi biti sam.
To znači da mu je teško.
Kada vidim da je nekome teško:
mogu stati
mogu se smiriti
mogu pričekati
mogu pozvati odraslu osobu
U Centru učimo da ne moramo biti isti.
Učimo da možemo biti zajedno i kad smo različiti.
Svako dijete ima svoje vrijeme.
Svako dijete ima svoje snage.
Svako dijete može uspjeti.
U našem Centru učimo razumjeti jedni druge.
I to radimo svaki dan.


